返回列表 回復 發帖

Pódiové sestavy slavných kytaristů 129 - Slash

I když jsme si sestavu tohoto nesmírně vlivného kytaristy před delším časem již uvedli, není od věci se na ni podívat znova. Zvláště na základě čtenářských dotazů k tomuto kroku přistupujeme, protože Slashovo sólové turné si vysloužilo značnou pozornost. Není divu.
Pódiové sestavy slavných kytaristů 129 - Slash
„Stejně se mi zdá, že nejlepší kytarou, kterou jsem kdy měl, je ta moje stará replika Les Paula, na kterou jsem natočil Appetite for Destruction. Zní, drží, prostě hraje. A úplně totéž můžu říct o svých nejnovějších Marshallech AFD100. Zní, drží, prostě hrajou.“
Když v roce 2007 jezdil s Velvet Revolver, jeho pódiová sestava byla impozantní: „Šest stacků Marshall, rozsáhlý systém krabic a efektů, osmnáct kytar a tak. Teď je všechno jinak. Šel jsem zase ke klasice, a to cestou co nejjednodušší a nejpřirozenější cesty signálu. Vlastně jsem si řekl, že všechno, co k tomu potřebuju, jsou Gibsony Les Pauly, Marshally a mezi to maximálně nějaký ten overdrive a wah pedál. No ne? Dobře, mám tam ještě několik dalších krabic, ale to jen kvůli tomu, abych dosáhl podobného zvuku jako na deskách. Používám je málo...“
  S výjimkou signature modelu wah pedálu, Dunlop Cry Baby SW-95, jsou všechny další efekty v zákulisí, kde je obsluhuje jeho technik Jim Survis.
Na své kytary, slavné repliky modelu ’59 Gibson Les Paul, natahuje struny Ernie Ball,Cast Alnico, sady o síle .011-.048. Výjimkou je čtvrtá kytara, Gibson Axcess Les Paul s tremolem Floyd Rose, kde má nataženy sady o síle .011, .014, .018 (není vinutá), .028, .038 a .054. Ladění je trochu různorodější. Hlavní nástroj, Les Paul Relic, je laděn standardně, Slash Appetite a Axcess mají potah podladěn o půl tónu (tedy do Echar1, A char1, d char1, g char1, b, e char11), Gibson Custom Shop v úpravě Super Faded Cherry Burst je přeladěn do dropped-D ladění, tzn. do D, A, d, g, h, e1. Na všech nástrojích má snímače Seymour Duncan AlNiCo II, na „jedničce“ a „dvojce“ jsou to jeho signature modely.
相关的主题文章:

以菜肴而盛名的四季农庄

俄罗斯访问团一行莅临香港国际空运货站参观访问
返回列表
花蓮民宿